Nasz zespół
Grzegorz

Mania

Adwokat

prawo sportowe, prawo cywilne, prawo gospodarcze
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją pracę magisterską pisał pod okiem prekursora prawa sportowego w Polsce – Prof. zw. dr hab. dr h.c. Andrzeja J. Szwarca. Praca dotyczyła odpowiedzialności dyscyplinarnej w sporcie. Adwokat Grzegorz Mania ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

Adwokat Grzegorz Mania kontynuuje rodzinne tradycje wykonywania zawodu adwokata jako przedstawiciel trzeciego pokolenia. Od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia do roku 1993 praktykę adwokacką prowadził jego dziadek - dr Zygmunt Teodor Mania, a od roku 1992 do chwili obecnej jego ojciec - Krzysztof Mania. Adwokat Grzegorz Mania w swojej praktyce skupia się na zagadnieniach prawa sportowego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa piłki nożnej, a także zajmuje się prawem gospodarczym. Jest autorem bloga - prawopilkinoznej.pl, a nadto członkiem Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego oraz International Association of Sports Law.
g.mania@mk-adwokaci.pl
515 250 822
Łukasz

Kowal

Adwokat

Prawo pracy, prawo cywilne, prawo karne-skarbowe
Specjalista z zakresu prawa pracy. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań przed Sądem Pracy. W sporach sądowych reprezentuje zarówno pracowników, jak i pracodawców. Autor licznych umów o pracę i kontraktów menadżerskich.

W obszarze jego zainteresowań znajduje się również prawo cywilne, ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z błędami medycznymi oraz ustanowieniem służebności przesyłu, a także prawo karne-skarbowe.

Absolwent Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2013 roku członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych zdobyte podczas pracy w renomowanej poznańskiej kancelarii adwokackiej.
l.kowal@mk-adwokaci.pl
601 909 331
Szymon

Wróblewicz

Radca Prawny

Prawo zamówień publicznych, ochrona danych osobowych
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską traktującą o orzeczeniach sądu odwoławczego w postępowaniu cywilnym, napisał pod patronatem prof. zw. dr hab. Feliksa Zedlera, krajowego autorytetu w zakresie postępowania cywilnego oraz prawa upadłościowego i naprawczego (restrukturyzacyjnego). Radca prawny Szymon Wróblewicz ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Od ponad sześciu lat przede wszystkim zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa zamówień publicznych, ponadto jego zainteresowania koncentrują się wokół szeroko rozumianego prawa cywilnego oraz prawa administracyjnego.
s.wroblewicz@mk-adwokaci.pl
502 475 093
Monika

Maćkowiak -

Włodarczak

Adwokat i mediator

Prawo cywilne, prawo gospodarcze
Adwokat, Mediator. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

Adwokat Monika Maćkowiak-Włodarczak kontynuuje tradycje rodzinne wykonywania zawodu prawniczego. Praktykę w kancelarii adwokackiej rozpoczęła już jako studentka II roku prawa, najpierw w kancelarii adwokackiej w Zielonej Górze, w której zdobyła bogatą wiedzę praktyczną z zakresu prawa karnego, a następnie w kancelarii adwokackiej w Poznaniu, w której zdobyła bogatą wiedzę praktyczną z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego.

W swojej obecnej praktyce skupia się na zagadnieniach prawa cywilnego oraz gospodarczego, interesuje się również prawem karnym, czego wyrazem była jej praca magisterska pt. „Zaskarżanie postanowień w przedmiocie tymczasowego aresztowania”.

Adwokat Monika Maćkowiak Włodarczak wspiera inicjatywy dotyczące pozasądowych sposobów rozwiązywania sporów. Ukończyła profesjonalne szkolenia dla mediatorów w sprawach cywilnych, karnych i gospodarczych. Jest mediatorem sądowym wpisanym na listy mediatorów stałych Wielkopolskiego Regionalnego Centrum Mediacji oraz Stowarzyszenia Mediatorów Gospodarczych, opublikowanych na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Poznaniu.
mmw@mk-adwokaci.pl
784 678 623

Główni konsultanci

Krzysztof

Mania

Adwokat

Prawo karne, odszkodowania i zadośćuczynienia
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Od kwietnia 1991 roku - już jako adwokat - został przyjęty do Zespołu Adwokackiego Nr 5, mającego swoją siedzibę przy ul. Św. Marcin w Poznaniu. Następnie, od roku 1992 wraz z dr Zygmuntem Teodorem Manią prowadził Kancelarię Adwokacką przy ul. Gwarnej w Poznaniu. Adwokat Krzysztof Mania przez 3 kadencje był członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, gdzie pełnił funkcję zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego (w latach 2001-2010). Specjalista od spraw z zakresu prawa karnego oraz prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki odszkodowań i zadośćuczynień.

W 2016 roku Adwokat Krzysztof Mania za swoje zasługi na rzecz adwokatury został uhonorowany odznaką „Adwokatura zasłużonym”.
km@adwokat-mania.pl
602 674 515
Dr Mariusz

Piotrowski

Radca Prawny

Prawo pracy, prawo gospodarcze, prawo podatkowe
Radca prawny, doktor nauk prawnych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Praktykę radcowską wykonuje od roku 1987. Specjalista od spraw z zakresu prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego, gospodarczego i podatkowego, autor ok. 150 publikacji.
kancelaria@piotrowski-wspolnicy.pl
61 855 21 14
Kancelaria

Podatkowo - prawna

Justyna

Ziembińska - Czemplik


Prawo podatkowe, prawo gospodarcze
Funkcjonuje na rynku usług prawno-podatkowych od roku 1999. Obsługuje klientów na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej – zarówno małych przedsiębiorców, jak i duże podmioty gospodarcze, podlegające badaniu przez biegłego rewidenta. Kancelaria świadczy obsługę rachunkową, finansową, kadry i płace. Sporządza sprawozdania finansowe oraz wymagane dokumenty do KRS.
jzc@mk-adwokaci.pl
62 722 68 16, 609 183 293
Agnieszka

Mania-Kajzerska

Marketing & PR

Kreatywna, skuteczna i zawsze zaangażowana w swoją pracę. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, ze specjalizacją reklama i promocja. Związana ze środowiskiem prawniczym. Zna specyfikę branży, co pomaga w budowaniu wizerunku kancelarii. Pasjonatka reklamy i marketingu internetowego. Zgadza się z maksymą, że „każdy może ubić interes, ale potrzeba geniuszu, wiary i wytrwałości, by zbudować markę” (D. Ogilvy).
a.mania@mk-adwokaci.pl
789 239 233

Chcesz do nas dołączyć?

Czekamy na list motywacyjny i Twoje CV wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji, które wyślesz na adres:
kancelaria@mk-adwokaci.pl.
Kontakt nawiążemy wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Chcesz do nas dołączyć


i jesteś doradcą podatkowym?
Dzwoń
do nas
natychmiast!
XE-Mail
TEL.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

pomożemy, doradzimy, rozwiejemy wątpliwości
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Rozumiem
© mk-adwokaci.pl
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.