Obszary praktyki

Sport

BIEŻĄCA OBSŁUGA PRAWNA POLSKICH ZWIĄZKÓW SPORTOWYCH, ZWIĄZKÓW SPORTOWYCH, KLUBÓW SPORTOWYCH, AKADEMII SPORTOWYCH – POMOC PRAWNA DLA SPORTOWCÓW - POSTĘPOWANIA DYSCYPLINARNE I ANTYDOPINGOWE - OPTYMALIZACJA PODATKOWA – MEDIACJE I POSTĘPOWANIA PRZED SĄDAMI POLUBOWNYMI

Profesjonalny sport to szereg skomplikowanych powiązań prawno-biznesowych. Począwszy od kontraktów zawodników, ochrony wizerunku, zmian przynależności klubowej, poprzez tworzenie akademii piłkarskich, sponsoring, działalność reklamową, aż po funkcjonowanie sportowych spółek akcyjnych. Każdy z tych aspektów wymaga doradztwa i opieki prawnej.

Uczestniczymy we wszystkich etapach działalności sportowej. Reprezentujemy zarówno zawodników z różnych dyscyplin sportowych, jak i profesjonalne kluby sportowe, ale też inwestorów gotowych zainwestować w sport. Negocjujemy indywidualne kontrakty ze sportowcami i ich agentami. Przygotowujemy, badamy i negocjujemy umowy reklamowe i sponsoringowe. Przekształcamy stowarzyszenia w sportowe spółki akcyjne. Pomagamy zakładać fundacje i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dla akademii piłkarskich. Główny obszar naszej praktyki stanowi prawo piłki nożnej. Z pasji do tego sportu narodził się blog: www.prawopilkinoznej.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Biznes

STARTUPY

BIEŻĄCA OBSŁUGA PRAWNA - UMOWY – REGULAMINY – VENTURE CAPITAL – M&A – ANALIZA MODELU BIZNESOWEGO

Szczególną sympatią darzymy wszelkie przedsięwzięcia biznesowe podejmowane przez młodych przedsiębiorców, rozpoczynających swoją przygodę z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wspieramy dobre pomysły, wspólnie planujemy przyszłość raczkującego biznesu, dostosowujemy wszelkie rozwiązania prawne, pieczołowicie analizujemy Twój model biznesowy. Sporządzamy potrzebne Ci umowy – czy to ze wspólnikami, pracownikami lub kontrahentami. Przeprowadzamy Cię przez całą ścieżkę inwestycyjną. Wspólnie szukamy inwestorów, gotowych wesprzeć Twój biznes. Tworzymy dla Ciebie wszelkie niezbędne regulaminy. Ale przede wszystkim – słuchamy Ciebie.


E-COMMERCE / IT

BIEŻĄCA OBSŁUGA PRAWNA – UMOWY – REGULAMINY – OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH - NIEUCZCIWA KONKURENCJA

Sami niezwykle często korzystamy ze sklepów i serwisów internetowych. Jeszcze częściej jednak spotykamy się z wadliwymi rozwiązaniami prawnymi, które towarzyszą tej branży. Dlatego dążymy do tego, by każdy sklep lub serwis internetowy funkcjonował na najwyższym poziomie. Sporo czasu poświęcamy na tworzenie regulaminów sklepów i serwisów internetowych. Nie mniej czasu zajmuje nam tworzenie regulaminów konkursów, akcji promocyjnych, czy też programów lojalnościowych. Skupiamy się również na niezwykle istotnej kwestii, jaką jest ochrona danych osobowych. Walczymy z nieuczciwą konkurencją. Zabezpieczenie Twojego e-biznesu to nasz obowiązek.


FUZJE I PRZEJĘCIA

M&A - PLAN DZIAŁANIA - DUE DILIGENCE – UMOWY – PRZEKSZTAŁCENIA WŁASNOŚCIOWE

W pewnym momencie prowadzenia biznesu pojawia się to fascynujące uczucie nienasycenia i chęci przejęcia lub połączenia się z konkurencją, by stworzyć coś większego. By jednak do tego doszło konieczne jest gruntowne zbadanie stanu prawnego konkurencji. W tym celu przeprowadzamy stosowne analizy, przygotowujemy plan działania, sporządzamy i negocjujemy umowy, a także dokonujemy przekształceń własnościowych spółek. Towarzyszymy Ci na całym etapie fuzji lub przejęcia konkurencji.


INWESTYCJE KAPITAŁOWE

PRIVET EQUITY – VENTURE CAPITAL

Doradzamy funduszom inwestycyjnym typu privet equity/venture capital przez cały okres poprzedzający transakcję, a następnie sprawujemy kontrolę nad prawidłowością i efektywnością wykorzystania przekazanego kapitału.


WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA

IP – OCHRONA ZNAKÓW TOWAROWYCH, LOGO, MARKI – OCHRONA TECHNOLOGII, DESIGNU, INNOWACJI

Niezwykle ważna jest dla nas ochrona własności intelektualnej w obrocie gospodarczym. Naszym celem jest umożliwienie nadania jej odpowiedniej pozycji w procesie inwestycyjnym oraz stworzenie mechanizmów przyspieszających rozwój podmiotów, których głównym kapitałem są dobra niematerialne. Nasze doświadczenia w tym zakresie ogniskują się wokół firm działających w nowoczesnych branżach, takich jak media i reklama, IT, biotechnologia i medycyna.


RESTRUKTURYZACJE I PRAWO UPADŁOŚCIOWE

SPECJALISTYCZNY PLAN DZIAŁANIA – RATUNEK TWOJEGO BIZNESU – INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Gdy z Twoim biznesem nie jest tak dobrze, jak zakładałeś – nie martw się. Doświadczenie zdobyte w procesie obsługi biznesu pozwala nam wdrożyć odpowiednie mechanizmy także w Twojej firmie. Nie chcemy, by Twój biznes upadł. Chcemy, by rozkwitł na nowo. Upadłość likwidacyjna to ostateczność. Najpierw dokładnie zapoznamy się ze specyfiką, strukturą i zwyczajami panującymi w Twoim biznesie, następnie sporządzimy plan działania i wdrożymy rozwiązania, które winny uchronić Cię przed porażką. Naszym celem jest zwycięstwo. Zawsze.


PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

POMOC NA WSZYSTKICH ETAPACH POSTĘPOWANIA – 144 MILIARDY ZŁ ROCZNIE – REPREZENTUJEMY ZAMAWIAJĄCYCH I WYKONAWCÓW

Zamówienia udzielane przez Państwo to ważny element działalności wielu przedsiębiorców. Współpraca z naszą Kancelarią gwarantuje uniknięcie problemów związanych z udziałem w postępowaniu o udzielenia zamówienia publicznego. Jako prawnicy, specjalizujący się w zamówieniach publicznych, wspieramy naszych klientów na wszystkich etapach postępowania – od przygotowania oferty, aż po ukończenie zamówienia publicznego, łącznie z procedurami odwoławczymi przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz sądami powszechnymi. Roczna wartość zamówień publicznych w Polsce wynosi około 144.000.000.000 zł. Nasza pomoc sprawi, iż także Twoja firma będzie mogła stać się beneficjentem tych środków finansowych. Doradzamy i pomagamy także zamawiającym, poprzez udział w tworzeniu i opiniowaniu wszelkiej dokumentacji dotyczącej postępowania. Przygotujemy dla Ciebie opis przedmiotu zamówienia, a także specyfikację istotnych warunków zamówienia. Nasze usługi obejmują również wsparcie zamawiających w sytuacjach kontroli udzielania zamówień publicznych, a także w postępowaniu dotyczącym odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Podatki

OPTYMALIZACJA PODATKOWA – PLANOWANIE PODATKOWE – BIEŻĄCE DORADZTWO PODATKOWE

By móc w pełni sprawować opiekę nad Twoim biznesem współpracujemy z doświadczoną Kancelarią podatkową, obsługującą na stałe kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych i funkcjonującą na rynku od 1999 roku. Wieloletnie doświadczenie Kancelarii pozwala na swobodne poruszanie się w gąszczu przepisów funkcjonujących w polskim systemie podatkowym. Dzięki tej współpracy możemy zaproponować Tobie takie rozwiązania, które w całkowitej zgodzie z przepisami prawa pozwalają na optymalizację zobowiązań fiskalnych, co w konsekwencji pozwala nam zapewnić Ci prawną obsługę transakcji lub inwestycji i zadbać o jej jak najkorzystniejszy efekt finansowy. Zapewniamy reprezentację Twojego przedsiębiorstwa przed organami administracji podatkowej (urzędy skarbowe, izby skarbowe) oraz przed sądami administracyjnym. W przypadku wszczęcia postępowania karnoskarbowego zapewnimy ochronę Twoich interesów - zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak też w postępowaniu sądowym.

Praca

NAWIĄZANIE STOSUNKU PRACY

Planujesz zatrudnić pracownika i zastanawiasz się na co zwrócić uwagę aby uniknąć kłopotów w przyszłości? A może zastanawiasz się czy zamiast umowy o pracę zaproponować wykonywanie pracy w oparciu o inny stosunek prawny? Nasza Kancelaria posiada bogate doświadczenie w zakresie sporządzania umów o pracę, umów zlecenia, umów agencyjnych. Doradzimy Ci w jaki sposób uregulować współpracę z pracownikiem aby maksymalnie zabezpieczyć Twoje interesy. Wyjaśnimy różnice pomiędzy poszczególnymi stosunkami prawnym na podstawie których może być świadczona praca oraz zaproponujemy rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najbardziej optymalne.


ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ

Pracodawca niezasadnie wypowiedział Twoją umowę o pracę a Ty chcesz walczyć o przywrócenie do pracy albo odszkodowanie? A może pracodawca rozwiązał Twoją umowę o pracę w trybie dyscyplinarnym i obawiasz się trudności w znalezieniu nowej pracy? Nasza Kancelaria przygotuje w Twoim imieniu pozew do Sądu Pracy oraz zapewni reprezentację w toku całego postępowania. Posiadamy wiedzę i doświadczenie dzięki któremu zapewnimy rzetelną i fachową ochronę Twoich interesów w Sądzie Pracy. Kancelaria zapewnia również pomoc prawną pracodawcy, który zamierza rozwiązać stosunek pracy. Przygotowujemy projekty oświadczeń o rozwiązaniu umowy o pracę oraz reprezentujemy pracodawców w procesach sądowych.


NADGODZINY

Pracujesz w nadgodzinach a pracodawca nie wypłaca Ci z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia? Nie wiesz jakiej kwoty i za jaki okres możesz się domagać od swojego pracodawcy? Nasza Kancelaria pomoże Tobie w zebraniu dowodów potwierdzających pracę w nadgodzinach, przygotuje w Twoim imieniu pozew do Sądu oraz będzie Cię reprezentowała w czasie całego postępowania przed Sądem. W swojej dotychczasowej praktyce prowadziliśmy wiele procesów o zapłatę wynagrodzenia z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych dlatego wiemy na co zwrócić szczególną uwagę aby zwiększyć Twoje szanse na korzystny wyrok.


MOBBING

Jesteś nękany i wykorzystywany przez swojego pracodawcę? Praca, którą kiedyś uwielbiałeś stała się Twoim koszmarem? Nasza Kancelaria pomoże Ci w ocenie czy zachowania pracodawcy wypełniają znamiona mobbingu a jeśli tak, to przygotujemy w Twoim imieniu pozew o zapłatę zadośćuczynienia i zapewnimy reprezentację przed Sądem Pracy. Kancelaria zapewnia również wszechstronną pomoc prawną dla pracodawców w zakresie zagadnień związanych z mobbingiem, w szczególności opracowanie i wdrożenie regulaminów antymobbingowych oraz reprezentację pracodawców w postępowaniach o zapłatę zadośćuczynienia za krzywdę doznaną na skutek działań mobbingowych.


KONTROLA PIP

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła kontrolę w Twoim przedsiębiorstwie a Ty nie wiesz jakie są Twoje prawa i obowiązki z tym związane? Nasza Kancelaria wielokrotnie reprezentowała pracodawców podczas kontroli prowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy, dlatego doskonale znamy specyfikę tego postępowania. Zapewniamy reprezentację pracodawców na wszystkich etapach postępowania kontrolnego oraz przygotowanie ewentualnych środków odwoławczych od orzeczeń wydanych przez Państwową Inspekcję Pracy.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

pomożemy, doradzimy, rozwiejemy wątpliwości
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Rozumiem
© mk-adwokaci.pl
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.